ПІДСТАВИ ДО СКАСУВАННЯ ВИКОНАВЧОГО НАПИСУ НОТАРІУСА.

Обновлено: 13 нояб. 2021 г.Неповідомлення боржника про вимогу кредитора є підставою для визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.

Якщо до боржника не надходило письмової вимоги-повідомлення, що при вчиненні напису нотаріуса, сума заборгованості може бути збільшена з урахуванням нарахування процентів та штрафних санкцій, то у такому випадку СУМА БОРГУ буде СПІРНОЮ та може бути оскаржено Судом!.

Неповідомлення Боржника зазначені в узагальненні ВССУ від 07.02.2014р. про судову практику розгляду справ про оскарження нотаріальних дій або відмову в їх вчиненні. А саме в п. 10 вказаного узагальнення вказано, що неповідомлення боржника про вимогу кредитора є підставою для визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.

Наслідки такого неповідомлення зазначені в узагальненні ВССУ від 07.02.2014р. про судову практику розгляду справ про оскарження нотаріальних дій або відмову в їх вчиненні, яке додається. А саме в п. 10 вказаного узагальнення вказано, що поза увагою нотаріусів часто залишається , те що стягувачі, звертаючись за вчиненням виконавчого напису, необґрунтовано завищують суми своїх вимог, включаючи до їх складу всі санкції, комісії, винагороди, або звертаються про стягнення спірного боргу.

Тому судам під час розгляду таких справ має бути враховано суми, які зазначені у письмових вимогах та виконавчих написах нотаріусів, з’ясовано всі обставини у справі, зокрема чи є за боржником сума боргу. При цьому судам слід особливу увагу приділяти спірності сум у частині зазначення різних сум у письмовій вимозі та у виконавчому написі. Отже , якщо у письмовій вимозі боржнику повідомлено, що при вчиненні напису сума заборгованості може бути збільшена з урахуванням нарахування процентів та штрафних санкцій, то у такому випадку спірності суми немає.

Треба перевіряти, чи було повідомлення стягувачем здійснено чи не було, що свідчить про спірність суми боргу.

Визнано незаконною та нечинною Постанову КМУ №662.


ПОСТАНОВУ Кабінету Міністрів України №662 від 26 листопада 2014 року «Про внесення змін до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів», в частині доповнення Переліку новим розділом «Стягнення заборгованості з підстав, що випливають з кредитних відносин» визнано незаконною та нечинною (Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року у справі №826/20084/14).

Постановою Великої Палати Верховного Суду від 20 червня 2018 року залишено редакцію Переліку, який передбачає можливість вчинення виконавчого напису лише на підставі оригіналу нотаріально посвідченого договору.

ЗАЛИШЕНО В ДІЇ:

Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року № 296/5, містить такі самі правила та умови вчинення виконавчого напису (пункти 1, 3 Глави 16 розділу ІІ Порядку).

Безспірність заборгованості підтверджують документи, передбачені Переліком документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.99 № 1172 (далі – Перелік).

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ КОМПАНІЇ ЗА ОТРИМАННЯМ ПРОФЕСІЙНОЇ ДОПОМОГИ!


23 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все