ВНН не підлягає виконанню, якщо нотаріус вчинив ВНН у від-ті до Переліку Постанови КМУ№662/2014.

Велика Палата Верховного Суду підтвердила висновок однієї зі справ, що норми ч. 1 ст. 88 Закону України “Про нотаріат” слід застосовувати разом із нормами ч. 2 ст. 88 цього Закону та ст. 257 ЦК України, які передбачають трирічний строк від дня виникнення права вимоги, в межах якого вчиняється виконавчий напис.

На думку ВП ВС, цей висновок і висновок Конституційного Суду України щодо тлумачення змісту саме ч. 1 ст. 88 Закону України “Про нотаріат” не суперечать один одному та не виключають один одного. Висновків дійшли завдяки справі за позовом однієї логістичної кампанії до державного “Ощадбанка” за участю третіх осіб. Позивалися саме через визнання виконавчих написів нотаріуса такими, що не підлягають виконанню.

Суд першої інстанції позов задовольнив. Суд апеляційної інстанції його рішення скасував, а в задоволенні позову відмовив. Касаційний господарський суд у складі ВС передав справу на розгляд Великої Палати ВС задля відступу від висновків щодо застосування норми права у подібних правовідносинах та у зв’язку з наявністю виключної правової проблеми.

ВП ВС вважає, що виконавчі написи нотаріуса вчинені в межах визначеного законом строку. Проте встановили, що спірні виконавчі написи вчинені нотаріусом з недотриманням вимог статей 87, 88 Закону України “Про нотаріат” та Переліку документів у редакції постанови КМУ від 26 листопада 2014 року № 662 “Про внесення змін до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів”, яка на час вчинення виконавчого напису – згідно із судовим рішенням – не була чинною. Відтак нотаріус порушив порядок вчинення виконавчого напису. А це і є підставою його не виконувати. Тож, Велика Палата ВС скасувала постанову суду апеляційної інстанції, а рішення Господарського суду міста Києва залишила без змін. ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 21 вересня 2021 року м. Київ Справа № 910/10374/17 Провадження № 12-5гс21.9 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все